HOME          ZDJĘCIA ŚLUBNE          ZDJĘCIA Z IMPREZ          O MNIE          OFERTA          KONTAKT          PO GODZINACH


         
  Projekt 'dawniej i dziś'.

 

     
  Projekt ten wymagał wiele pracy i dużo czasu. Dokładne analizowanie starych fotografii, zapoznanie się z biografią rodziny Państwa Rulikowskich, ich wspomnień z lat dzieciństwa, opisów, wydarzeń związanych z danym miejscem czy pomieszczeniem, dało mi ogólny obraz życia tej rodziny. Bardzo ważne było zapoznanie się ze sprzętem fotograficznym z tamtego okresu aby określić choć w przybliżeniu, jakie mogły być dostępne parametry aparatów. Na kadrowanie ma wpływ wiele elementów, takich jak ogniskowa obiektywu, odległość aparatu fotograficznego od danego elementu, wysokość od podłoża, odpowiedni kąt itd. Na koniec obróbka w programie graficznym. Czas, czas i jeszcze raz czas, ale myślę, że warto. Tym bardziej, że w tym projekcie mam pełne poparcie rodziny Rulikowskich za co przy tej okazji chciałbym serdecznie podziękować. Jestem również bardzo wdzięczny za udostępnienie wielu informacji Panu Michaelowi Noble, historykowi, który podjął się spisania dziejów Pałacu jak również wspomnień właścicieli Pałacu w Podzamczu. Nawiązanie bezpośredniego kontaktu z rodziną Rulikowskich dało mi wiele przyjemności i satysfakcji. Jest to projekt, który śmiało mogę stwierdzić, że przenosi w czasie. Kiedy przebywam w Pałacu, przywodzę na myśl przeczytane wspomnienia 'Antka' Antoniego  Rulikowskiego i Joanny Rulikowskiej-Ollier, którzy się w nim wychowali.  

Mogę z łatwością wyobrazić sobie Pałac tętniący życiem. Dawne wyposażenie wnętrz, sytuacje, które się tutaj rozegrały. To wszystko powoduje niesamowite wrażenia. Jest to zupełnie inny wymiar fotografii.

Specjalne podziękowania należą się Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Podzamczu, która mieści się w Pałacu za udostępnienie pomieszczeń i za miłą współpracę.
/Projekt w trakcie realizacji/

Proszę o kontakt osoby, które posiadają fotografie miejsc lub obiektów z dawnych lat, chętnie podejmę się kolejnych podobnych projektów.

Informacje i opinie na temat projektu proszę wysyłać na adres mail: grzegorzchowicki@gmail.com
 
     

Animację wykonane są w jakości HD

 
  Grobowiec rodziny Rulikowskich w Dub      
     
         
  Kotlice - dwór Edwarda Rulikowskiego, ojca Zygmunta      
 

 

 
     

 

 
  Brama północna      
 

 

 
         
  Brama północna      
 

 

 
         
  Salon główny      
 

 

 
         
  Salon główny      
 

 

 
         
  Salon II zachodni      
 

 

 
         
  Salon II zachodni      
 

 

 
         
  Ogród południowy      
 

 

 
         
         
         
         
         
 

powrót - PO GODZINACH

 
 
 
 

foto-flash.pl Grzegorz Chowicki
Jaszczów 314
21-020 Milejów
NIP: 713-127-30-15

Telefon: + 48 600 921 196

f

e-mail:   grzegorzchowicki@gmail.com

 
 

© Copyright 2014 Autor: Fotograf Grzegorz Chowicki